Новини

ЗУСТРІЧ У iHUB VINNYTSIA

22 березня старшокласники школи-гімназії №23 зустрілись з істориками КП «Центр історії Вінниці» та Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки м. Вінниці. Зустріч відбулась у iHUB VINNYTSIA (Центр підтримки інновацій та підприємництва). Учні 8-Б, 10-Б і 11-Б профільних (історичних класів) за ініціативи вчителя історії Паламарчук Г.В. вже не вперше стають учасниками обговорення непростих тем вітчизняної історії з місцевими істориками та громадськими активістами. Цього разу директор Центру Олександр Федоришен представив проект «Вінниця: топографія терору», який присвячений 80-річниці Вінницької трагедії: масового терору радянської влади проти мешканців міста у 1937-1938 роках. Перед старшокласниками виступив доцент ВНПУ – Калитко С.Л., а також, співробітники Центру історії Вінниці – Сергій Гула та Олеся Коваль. Зустріч відбувалась у дружній  обстановці,  а неформальне спілкування з поважними науковцями і дослідниками  спонукало  юних істориків до жвавого обговорення. Перегляд  11 коротких відеороликів, у яких вінницькі дослідники розповідають про головні місця масових репресій, здійснених радянською владою у Вінниці, нікого не залишив байдужим. Співчуття, подив, відчай, тривогу, жаль  і надію – ось такі емоції переживали учні під час демонстрації фільму.  І все ж, учасники зустрічі були одностайними в головному: молодь має знати історію України та історію рідного краю!
        Дякуємо КП «Центр історії Вінниці» за популяризацію історичної спадщини нашого міста та культурно-просвітницьку роботу через співпрацю з нашим закладом.  До нових зустрічей…














СПІВРОБІТНИЦТВО З ВНТУ

       15 березня група учнів 10-11 класів взяла участь в науково-технічній конференції  Інституту соціально – гуманітарних  наук  ВНТУ.  Ініціатором такої співпраці стала Денисюк Світлана Георгіївна – доктор політичних наук, професор, директор Інституту соціально-гуманітарних наук.
Учасники історичного відділення ГНТ під керівництвом учителя історії Паламарчук Галини Василівни  виявили бажання заявити себе у двох секціях: історії України та політології і правознавства.
     Робота Шуберт Олександри (10-Б клас) «Імена державних діячів в назвах вулиць нашого міста» була представлена в секції «Історія України», а робота Передерій  Марії (11-В клас) «Дитяча та підліткова злочинність в Україні та ювенальна юстиція» - в секції «Політологія і правознавство».
    Виступи наших доповідачів  вирізнялись чіткою структурою, логічним і грамотним викладом, глибоким дослідженням  та яскравими презентаціями. Запропоновані теми викликали неприхований інтерес у присутніх, жваве обговорення та схвальні відгуки завідуючого кафедри  політології і права, професора Корнієнко В.О. Після конференції для наших учнів було проведено екскурсію в Художньо-мистецький центр університету, яка залишила масу позитивних емоцій від долучення до світу прекрасного.
    Зустріч з викладачами та студентами ВНТУ нам запамяталась  неформальною обстановкою, невимушеним спілкуванням, гарячим чаєм і запашною кавою.










  
Ми дуже задоволені нашим знайомством з Інститутом

 соціально – гуманітарних  наук   ВНТУ.



ЗУСТРІЧ    ВИПУСКНИКІВ

03.02.2018 року відбулась традиційна зустріч випускників КЗ «Навчально-виховний комплекс: ЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія №23 ВМР».
     Випускники профільного історичного 11-Б класу 2008 року ( класний керівник – Паламарчук Галина Василівна) зібрались разом  майже в повному складі  – 25 чоловік! Це була зустріч шкільних  друзів і просто однокласників, які ще не втратили юнацького запалу та щирості, але вже стали дорослішими на 10 років, серйознішими та відповідальними. Вони з теплотою згадували  рідну школу та її учителів, бо впевнені, що все найкраще, що є в кожного – виплекано і сформовано в стінах нашого закладу. Кожен з присутніх сказав слова вдячності своїм наставникам – учителям, бо, як би не змінювалися часи, а вчитель залишається носієм знань, духовності, взірцем порядності і людяності.
     Згадали шкільні роки: уроки, до яких, виявляється, готувались; шпаргалки, які писали одну на всіх; як разом проводили час, а не  у фейсбуці; як мріяли стати артистом чи художником, а не депутатом чи бізнесменом. Створили відеофільм, у якому  спогадами про шкільні роки поділились ті, хто не зміг бути присутнім на зустрічі та висловили свої думки і побажання  всі охочі. Фільм вийшов класний, мабуть, що й вартий «Оскара», бо і Чорне море потрапило в кадр, і красоти Дубаю, і згадали про перше кохання, і про вкрадений в 10 класі журнал…
    Гадаю, що наша школа-гімназія має пишатись такими випускниками. Це та молодь, яка має громадянську позицію, переживає за майбутнє своєї держави і прагне міняти її на краще. Серед цих молодих  і успішних  людей є історики, громадські активісти, лікарі, адвокати, менеджери, державні службовці. Можливо, саме вони і стануть тими агентами змін, яких ми всі чекаємо і сподіваємось. Дякую всім за позитивні емоції, за щирі усмішки, за теплі обійми. До нових зустрічей…
Г.В. Паламарчук




«Петлюрівці» в місті

29 січня 2018 року з ініціативи КВНЗ ВАНО у Вінниці відбулася інтерактивна історична гра-квест «100 облич Української революції» з нагодою відзначення 100-річчя бою під Крутами та 99-річчя проголошення Соборності України.
У квесті змогли взяти участь учні 10-11 класів міста та області. Гра поділялася на декілька етапів. Команда отримувала питання, на які потрібно була дати відповідь. Першим завданням було знайти історичні пам’ятки, пов’язані з відомими діячами Української революції на території Вінниці. Цей етап включав також збір інформації та підготовку до захисту. Наступним етапом був сам захист перед компетентним журі.
Участь у грі-квесті могла взяти команда з п’яти чоловік. Учні профільних 11-Б та  10-Б класів з виявили бажання перевірити свої сили. Була створена команда під назвою «Петлюрівці», капітаном якої було обрано Олександра Стадника. До складу також увійшли: Вероніка Бондар, Наталія Крижанівська, Каріна Гончарук ( всі з 11-Б класу)  та Єгор Кисельов з 10-Б класу. Команду супроводжувала вчитель історії Новаторська Ю.В. Також була долучена Олеся Усата в ролі фотографа.
Кожна група відповідала на п’ять тематичних запитань. «Петлюрівцям» випало відвідати меморіальну дошку сотника армії УНР Семена Якерсона та меморіал Симона Петлюри, а також знайти факти про перебування та діяльність Василя Липківського та Миколи Леонтовича на Вінниччині. Головним завданням було розповісти про зв’язок цих персон з революційною Вінницею.
Члени команди нашої школи-гімназії були незадоволені обмеженістю власне квестової частини заходу. Труднощі також викликали окремі недоцільні питання членів журі на етапі представлення зібраної інформації. Загалом, квест був неважким для учнів профільних класів і «Петлюрівці» виконали завдання одними із перших. Капітан команди Олександр Стадник вразив своїми ґрунтовними знаннями компетентний склад журі.

За підсумками гри-квесту перше місце здобула команда з міста Могилева-Подільського. Усі призові місця були відзначені грамотами, дипломами та подяками КВНЗ ВАНО і нагороджені цінними подарунками. А ми отримали Диплом учасника.   

Отримали завдання

Захист перед поважним журі

Першого в Україні памятника Симону Петлюрі

Ми знаємо майже все


Семінар-практикум «Жива історія. Армія УНР у 1917-1921 рр.» 


19 січня в школі відбувся семінар-практикум «Жива історія. Армія УНР у 1917-1921 рр.» Захід був організований вчителем історії Паламарчук Г.В. за участі співробітників та волонтерів КП «Центр історії Вінниці» Олександра Федоришена,  Сергія Гули, Олесі Коваль і В’ячеслава Желіховського.
     Старшокласники дістали унікальну можливість не тільки поповнити свої знання про події Української революції маловідомими фактами, а й реально «доторкнутись» до історії: приміряти на себе форму вояків армії УНР чи потримати в руках зброю часів національно-визвольних змагань.  Презентаційні відео ВІП «Вежа» військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР», захоплюючі розповіді молодих істориків, рідкісні історичні репліки (копії) викликали щире захоплення та інтерес.
   Ми дуже вдячні директору Центру Олександру Федоришену за активні і новаторські форми роботи з молоддю та співпрацю, яка підвищує інтерес до історичної освіти і популяризує культурну спадщину нашого міста.

   Наш заклад і надалі планує продовжувати співробітництво з КП «Центр історії Вінниці», бо вважаємо, що виховання громадянина-патріота є пріоритетним завданням в роботі учителів історії.







До 100- річчя української революції 1917-1921 рр.

    На виконання Указу Президента України від 22.01.16 №17 «Про заходи з відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 рр.» 2017 рік проголошено роком Української революції.
     З метою гідного вшанування у нашому закладі традицій боротьби за соборність і незалежність України та донесення до молодого покоління інформації про події Української революції, утвердження української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і ЗУНР, група учнів 10-х класів під керівництвом вчителя історії Паламарчук Г.В. створили  газету «На зорі національного відродження».
      Актуальність теми полягає також у тому, що особливості поточного моменту, нестабільність політичного й соціально-економічного розвитку дають змогу порівнювати сучасні тенденції в нашому державному житті з перипетіями державного будівництва 1917–1921 рр., коли у гострих суперечностях викристалізовувалася й стверджувалася ідея української державності. Тому драматизм, складність і суперечливість державотворчого процесу 1917–1921 рр. в Україні, слабка розвиненість політичних сил, їхній антагонізм, брак багатьом лідерам світоглядної зрілості і теоретичної озброєності та подібність із сучасним моментом у поступі українства актуалізує досліджувану проблему. Творча група, яка працювала над створенням газети, як могла намагалась дослідити дану тему і знайти відповіді на проблемні питання.


День науки
03.03.2016 року члени історичного відділення ГНТ під керівництвом учителів історії Паламарчук Г.В. та Пащук М.І. здійснили екскурсію до костелу капуцинів Діви Марії Ангельської. Там відбулась зустріч з головою Вінницького історичного товариства Олександром Федоришеним, який і ознайомив учнів з історією монастиря та провів екскурсію самим костелом та підземними катакомбами. Зустріч та спілкування з молодим вінницьким істориком викликали щирий інтерес до історії рідного міста та захоплення рівнем знань та обізнанності Олександра. Учні виявили бажання і надалі продовжувати співпрацю з Вінницьким історичним товариством.
Фотозвіт


Засідання клубу "Інтелект"
18 квітня відбулось підсумкове засідання історичного відділення ГНТ «Інтелект». На ньому учні 6-10 класів презентували свої творчі дослідження, над якими працювали протягом року. Всього було представлено 13 робіт: 9 – з історії та 4 – з правознавства. Переможцями 2016-17 н. р. стали:
в номінації «Історія» - Баланчук Владислава, учениця 10-А класу з роботою «Імена відомих митців в назвах вулиць нашого міста»
( вчитель – Гедзюк Т.В.);
в номінації «Правознавство» - Передерій Марія, учениця 10-В класу з роботою
«Дитяча та підліткова злочинність в Україні та ювенальна юстиція»
( вчитель – Краснікова О.В.)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ

Презентація історичного відділення «Пошук» ГНТ